KOMAŞ A.Ş. bir TÜRKİYE DİYANET VAKFI kuruluşudur.
Ziyaretçiler
  • Bugün
    40
  • Toplam
    40948

TDV FERDA KOLEJİ

TDV FERDA KOLEJİ

Bornova Koleji ve Bayraklı Anaokulu ile İzmir’de uzun yıllar binlerce öğrenci ve veliye hizmet veren Türkiye Diyanet Vakfı iştiraki KOMAŞ AŞ, bünyesindeki eğitim kurumlarına Ankara’daki ASFA Ferda Kolejini de dahil etti.

1994 yılında öğrenci kabul etmeye başlayan ve son yıllarda İzmir’in en saygın Eğitim Kurumları arasında sayılan Bornova Koleji’yle çeyrek asrı geçen eğitim tecrübesine sahip olan KOMAŞ, Ankara’da, çeyrek asırdır hizmet veren ve değerler eğitimi, akademik çalışmaları, sportif ve kültürel başarılarıyla öne çıkan Özel ASFA Ferda Kolejini bünyesine katarak, eğitim alanındaki meşalesini Ankara’ya da taşıdı.

Türkiye Diyanet Vakfı Genel Merkezi Konferans salonunda düzenlenen ‘TDV Ferda Koleji Bilgilendirme Toplantısı’na,

Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti 2. Başkanı İhsan Açık, TDV Mütevelli Heyeti Üyesi ve KOMAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akça, KOMAŞ Yönetim Kurulu Üyeleri Av. Mehmet Akif Ersin, Macit Balcı, KOMAŞ Genel Müdürü Necmettin Karataş, TDV Genel Müdür Yardımcısı Abdurrahman ÇETİN, TDV ve KOMAŞ Birim Müdürlerinin ve Özel Asfa Ferda Koleji Yönetici, Öğretmen ve personellerinin katıldığı toplantı ile Özel Asfa Koleji’nin işletmesi KOMAŞ AŞ’ye geçti ve okulun adı ‘TDV Ferda Koleji’ olarak değişti.

Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti 2. Başkanı İhsan Açık, TDV Ferda Koleji’nin hayırlı olmasını dileyerek, çalışan ve öğretmenlerin sorumluluğunun bir kat daha arttığını dile getirdi.

Akademik başarının yanında manevi eğitimin de çok önemli olduğunu vurgulayan KOMAŞ Genel Müdürü Necmettin KARATAŞ, Komaş’ta her faaliyet alanında olduğu gibi Eğitim alanında da büyümenin devam edeceğini belirtti.

Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi ve KOMAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet AKÇA; TDV bünyesindeki eğitim faaliyetlerinin bilinenden çok daha büyük olduğunu, İstanbul’daki 29 Mayıs Üniversitesi, yurt dışındaki 9 üniversite 11 Lise ve onlarca eğitim projesi ve Milli Eğitim Bakanlığı ile birlikte ve TDV himayesindeki Uluslararası İHL projeleriyle yürütülen faaliyetlerin Dünyada iyiliğin yayılması için devam edeceğini söyledi. Dünyada iyiliğin yayılması için özel okul hizmetinin de önem kazandığını belirten Akça, eğitime yatırımın ülkemizin geleceğine yatırım olduğu bilinciyle bu alandaki yatırımların devam edeceğini söyledi. TDV Ferda Kolejinin güçlü bir misyon ve manevi eğitim çalışması olduğunu belirterek, bu çalışmaların KOMAŞ bünyesinde açılacak yeni okullara model olması için çaba harcayacaklarını söyledi.

Toplantı hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.

Sosyal Medya
takip edin
© 2019 KOMAŞ A.Ş. | Bu sitenin tüm hakları saklıdır.
HABERDAR OLUN
“KOMAŞ A.Ş. BİR TÜRKİYE DİYANET VAKFI KURULUŞUDUR.”